Volební program - SEN 21 a Volt do Evropského parlamentu v evropských volbách 2024 - Programy do voleb

Pročtětě si kompletní volební program od SEN 21 a Volt do Evropského parlamentu najdete na nestranném přehledu k evropským volbám, na Programech do voleb.

Rozšířené informace

Priority

 • AI jako dobrý sluha

  Přechod na digitální ekonomiku může mít hladký průběh. Podporou rozvoje základních modelů umělé inteligence a rekvalifikace zajistíme, aby společnost nové technologie zvládla a ony zůstaly naším dobrým sluhou.
 • Na technologické revoluci vyděláme

  Technologická revoluce v souvislosti s přechodem EU na nízkoemisní a k životnímu prostředí šetrnou ekonomiku je příležitost. EU spolu s ČR může být v čele této změny a vydělat na ní.
 • Jsme feministé a nestydíme se za to

  Přes všechny sliby jsme stále rovnosti obou pohlaví nedosáhli. Je na čase to změnit a konečně zajistit ženám rovné příležitosti, platové ohodnocení a ochranu jejich práv.
 • V Chomutově jak ve Vídni

  Chceme, aby se u nás dobře žilo všem ať už bydlí kdekoli. Podpoříme efektivnější financování regionálního rozvoje, příležitosti pro místní podnikatele i lepší dostupnost služeb, zábavy, vzdělání a veřejné dopravy.
 • EU, kde se dobře žije

  Pro nejpalčivější problémy současného Česka máme řešení na evropské úrovni, ať už jsou to ceny, dostupnost bydlení, infrastruktura nebo energetika.
 • EU jako velmoc

  Stojíme za silnou EU se společnou zahraniční a obrannou politikou a vlastní armádou. Je to nejlepší způsob jak zajistit bezpečnost nás i našeho bezprostředního okolí.

Volební program

Pro zobrazení celého volebního programu je potřeba mít zapnutý javascript.