Strana zelených v evropských volbách 2024

Přehled volebních programů, priorit, kandidátů, materiálů a odkazů ke kandidátce Strana zelených najdete na nestranném přehledu k evropským volbám, na Programech do voleb.

Rozšířené informace

Priority

 • Bezpečná a nezávislá Evropa

  Musíme zajistit bezpečnost a spolupráci celé Evropy. Ukrajinu budeme podporovat tak dlouho, jak jen to bude potřeba. Soběstačnost v klíčových odvětvích je jedinou cestou k nezávislosti na autoritářských a nedemokratických režimech. Evropská unie musí mít vlastní, jednotnou bezpečnostní politiku.
 • Svobodná a demokratická Evropa

  Evropa je a musí zůstat místem, kde se hájí lidská práva a svobody. Budeme bránit Evropu proti populistům, extremistům a konzervativcům. Budeme pokračovat v boji proti všem formám diskriminace a nenávisti. Z evropské politiky a podpory musí profitovat všichni občané a občanky EU.
 • Fungující spolupráci v Evropě

  Evropa musí efektivně prosazovat naše společné zájmy. Zelení budou v Evropském parlamentu hlasem pro silnou a akceschopnou Evropskou unii. Je na čase přestat pouze nadávat na Evropskou unii a začít se podílet na určování jejího směru.
 • Dobrý život pro nás všechny

  Ekologická modernizace ekonomiky je jedinou cestou k prosperující Evropě i Česku. Nastartujeme rychlý rozvoj obnovitelných zdrojů energie, které nám zajistí nezávislost a úspory. Chceme čistá, zelená a moderní města, zdravou krajinu, udržitelné zemědělství a prosperující venkov. Podpoříme investice do výzkumu a nových technologií.

Volební program

Kandidátní listina

 1. Petr Doubravský
 2. Johanna Nejedlová
 3. Zuzana Pavelková
 4. Michal Berg
 5. Gabriela Svárovská
 6. Osamu Okamura
 7. Petra Pintera
 8. Jaromír Baxa
 9. Irena Ferčíková Konečná
 10. Petr Štěpánek
 11. Karolína Brabcová
 12. Dan Rufer
 13. Hana Korvasová
 14. Vít Masare
 15. Josefína Kubínová
 16. Vladimír Buřt
 17. Jana Krumpholcová
 18. Radek Ocelák
 19. Lenka Opočenská
 20. Matěj Frouz
 21. Zdeňka Brožová
 22. Martin Rozumek
 23. Olga Ulrychová
 24. Petr Brož
 25. Tereza Hýblová
 26. Martin Abel
 27. Eva Pavlíková
 28. Petr Orel