Česká pirátská strana v evropských volbách 2024

Přehled volebních programů, priorit, kandidátů, materiálů a odkazů ke kandidátce Česká pirátská strana najdete na nestranném přehledu k evropským volbám, na Programech do voleb.

Rozšířené informace

Priority

 • Politika digitálního věku

  Jdeme s dobou a reagujeme efektivně na nové výzvy a potřeby občanů. Umíme využít přicházející trendy ve prospěch lidí a budeme nadále pracovat na tom, aby Česku neujel vlak, ale aby se naopak vezlo v prvním kupé.

  V Evropské unii prosazujeme funkční digitální trh. Takový trh, který nebude ovládán několika “molochy”, které vytlačí každou novou firmu, každý nový start-up, který se objeví.

  Pracujeme na tom, abychom lidem skrz chytré technologie šetřili čas, peníze i nervy. Bez toho, aby se dělaly jakékoliv kompromisy vůči ochraně jejich soukromí.

  Uděláme vše pro to, aby Česko v Evropě bylo konkurenceschopné, prosperovalo a lidem a firmám se v něm dobře dařilo.
 • Boj s korupcí a daňovými ráji

  Budeme bojovat za férové finance místo toastových linek a daňových rájů. Odmítáme, aby společné peníze znovu zmizely v kapsách oligarchů nebo šly na nesmyslné projekty obřích koncernů.

  Peníze, které odvedeme na daních, musí sloužit společnému zájmu. Prosazujeme, aby Evropská unie podporovala vzdělání, výzkum, bezpečnost, ochranu životního prostředí, rozvoj regionů nebo kulturu.

  Musí být jasné, kdo veřejné peníze čerpá a za jakým účelem. Chceme, aby evropské peníze pomáhaly hlavně menším firmám, které mohou přinášet na trh nové nápady a rozvíjet naši ekonomiku.

  Dohlédneme na to, že se dotace nebudou dostávat k teroristům nebo lidem a organizacím, kteří za ně poškozují životní prostředí, a tedy nás všechny.
 • Zahraniční politika s rovnou páteří

  Jsme zárukou zahraniční politiky s rovnou páteří. Nekompromisně hájíme demokracii, bezpečí, svobodu a lidská práva. Vždy se budeme stavět proti extremistům i autoritářům všeho druhu.

  V zájmu bezpečí našich občanů je třeba osekat vliv Ruska i Číny, oligarchů profitujících z konfliktů a rychle a účinně reagovat na společné hrozby.

  Evropský hlas je dostatečně silný jedině tehdy, když postupujeme společně. Nejen válka na Ukrajině jasně ukázala, že v jednotě je síla.

  Postavíme se obchodníkům se strachem a nenecháme prorůstat dezinformace Evropou. Prosazujeme, aby sociální sítě nepodporovaly šíření dezinformací pomocí jejich algoritmů.
 • Kvalitní život ve městě i na vsi

  Chceme svobodnou, udržitelnou a sociálně spravedlivou Evropu, kde má každý člověk stejnou šanci uspět bez ohledu na svůj původ či společenský status. Ať už se narodil v Karviné nebo ve Vídni.

  Vždycky budeme naslouchat potřebám lidí a usilovat o spravedlivou a prosperující společnost, v níž se nikdo nebude muset cítit opomíjen či neslyšen.

  Zajistíme takové využití evropských peněz, které respektuje, že každý region a lidé v něm, mají jinou startovní pozici. Podpoříme rozvoj rychlé, pohodlné a udržitelné dopravy.

  Každý v Evropě má právo dýchat vzduch bez jedů, jíst zdravé potraviny a pít čistou vodu. Budeme bránit biodiverzitu, klima i zdravé životní prostředí. Zasadíme se o to, aby Zelená dohoda naplnila svůj smysl.

Volební program

Kandidátní listina

 1. Mikuláš Peksa
 2. Marcel Kolaja
 3. Markéta Gregorová
 4. Mikuláš Ferjenčík
 5. Zuzana Klusová
 6. David František Wagner
 7. Andrea Hoffmannová
 8. Albert Štěrba
 9. Jana Skopalíková
 10. František Kopřiva
 11. Tomáš Guth Jarkovský
 12. Eva Tichá
 13. Ivana Böhmová
 14. Jana Holomčík Leitnerová
 15. Tereza Nieslerová
 16. Veronika Hažlinská
 17. Michal Gill
 18. Zuzana Kudláčková
 19. Jan Hora
 20. Martina Martinová
 21. Andrea Linhartová
 22. Filip Jiroušek
 23. Jan Břížďala
 24. Viktor Tichák
 25. Olga Sejkorová
 26. Jiří Knotek
 27. Petr Slanina
 28. Vítězslav Adamec