Lenka Helena Koenigsmark v evropských volbách 2024

Více informací o kandidátovi do evropského parlamentu, představení, odkazy na sociální sítě, fotografie najdete na nestranném přehledu k evropským volbám, na Programech do voleb.

Základní informace

Rozšířené informace

 • fotografie Lenka Helena Koenigsmark
 • https://twitter.com/LKoenigsmark
 • https://www.facebook.com/LenkaHelenaKoenigsmark
 • https://www.instagram.com/lenka_helena_koenigsmark_a_max/?img_index=1
 • Věřím, že každý z nás může změnit svět. Že svým příkladem, tím, jak pracujeme, co dokážeme, inspirujeme budoucí generace. Jsem matkou dvou dětí, z nichž jedno je těžce postižené. Vím, jak náročný je život pro ty, kterým osud nepřál. Více než 20 let pracuji jako manažerka v marketingu nadnárodních firem, zároveň se pohybuji v neziskovém sektoru a také přednáším o tématech jako je inkluze, zvýšení zastoupení žen ve vedení a podpora neformálních pečujících. Společnost je totiž jen tak silná, jak se dokáže postarat o ty nejslabší.

  Poslední léta nám ukazují, jak se svět kolem nás dokáže dramaticky změnit, a proto je potřeba být silní, jednotní a podporovat se navzájem. A to je pro mne Evropská Unie. Záruka toho, že patříme na západ, že se nevrátíme do nesvobody, kterou jsem zažívala celé dětství v komunismu. EU má své chyby, ale je to skvělý projekt a tím, že budeme aktivní ho můžeme zlepšovat. Protože my jsme Evropa, Česká republika je Evropa.

  Co chci prosazovat?

  Zrušení dvojí kvality zboží a zavedení jednotných pravidel pro operátory, abychom za stejné věci platili stejně.

  Zlepšení situace neformálních pečujících a hendikepovaných, zavedení jednotného evropského průkazu osob se zdravotním postižením.

  Podporu částečných úvazků a zavedení kvót ve veřejném prostoru, aby se narovnaly počty žen a mužů ve vedoucích pozicích. – zdroj